CİN NEDİR ?

109

Cin dediğimiz varlıklar, bizim dünyamıza ait olmayan varlıklardır. Cin kelime anlamı olarak gizli olan üstü örtülen anlamını taşımaktadır. Cinlerin şeytan soyundan geldiği rivayet edilmektedir. şeytan aslında bir melektir ta ki, isyan edene kadar. İnsanların en üstün yaratılan varlıklar olduğunu kabul etmeyip ve ilk insan olan hz. Adem in karşında eğilmek istemeyip, onun üstünlüğünü reddetmiştir. Bunun üzerine cennetten kovulan iblis yüce Allah ın izni ile insanları kıyamete kadar yolundan çevirmek için elinden geleni yapacağına and içmiştir. O gün bu gündür, şeytan insanları yoldan çıkarmak, Allah tan uzaklaştırmak için elinden geleni yapmaktadır. Şeytan dediğimiz iblis ise, dumansız ateşten yaratılmıştır. Cinler de yine dumansız ateşten yaratılmışlardır. Cinlerin bir bedeni yoktur ve enerjiden meydana gelirler

Cinlerin de insanlar gibi yaşamları vardır. İnsanlar gibi doğar büyür çoğalır ve ölürler. Bunu yanı sıra yine insanlar gibi beslenirler. Cinler birçok yön ile insanlara çok benzerler. Biz cin dediğimiz bu bedensiz varlıkları göremeyiz ancak onlar gibi görebiliyorlar. Onların da içinde peygamber efendimize itaat edenleri ve etmeyenleri vardır. Yine bunula birlikte iyisi ve kötüsü vardır. İyi ve Müslüman olan cinler insanlara zarar vermezler. Kötü olan cinler ise, insanlara zarar vermekten onları rahatsız etmekten çok hoşlanırlar. Cin dediğimiz bu varlıklar ile iletişim kuranlar ve dost olan insanlar vardır. İnsanlar onlar ile dostluk kurarak onlara istediklerini yaptırırlar. Bu kişiler genellik büyü ile uğraşan kişilerdir. Onlardan yardım alarak büyüleri yapar ve ya bozarlar. Cinlerden aldıkları bilgiler ve yöntemler ile insanların istediklerini elde etmede yardım ederler.

Cinler insanlara durup dururken gelmezler. İnsanlar onlara zarar verdiklerinde gelirler ve ya bir büyü ile büyü yapılan kişiye gönderilirler. Yanlışlıkla zarar verdiğiniz cin iyi bir cin ise, size rüyalarda görünür ve sizi uyarır, eğer siz uyarıları anlamaz iseniz, bu sefer korkuturlar. Kötü olan ise, size mutlaka zarar vermek için gelir. Büyü yolu ile gönderilen cinler insanları sürekli rahatsız ederler. Böyle bir durum yaşayan kişiler mutlaka alanında uzman olan birinden yardım almalıdır ve bu durumdan kurtulmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here