İFRİT NEDİR ?

180

İfrit kelime anlamı açısından düşmanını yenen, onu toza bulayan, kurnaz ,hilekar, işini ise başarıyla bitiren dir. Önceden genel bir sıfat olarak kullanılırken, daha sonradan kuran da bahsi geçen ayetlerde cinlerden olan ifrit kelimesi, bu sıfatın cinler için kullanılmasına sebep olmuştur. Bu kelime cinlerden ziyade şeytani ve habis bir grup cin için kullanılmaya başlamıştır.

Cinler alemi dediğimiz bir alem var ve bu alemdeki cinler ateşsiz dumandan yaratılmışlardır. Bedenleri yoktur ve aynı zamanda enerjiden meydana gelirler. Cinlerin de kendi alemlerin de bir hayatları vardır, bilinçleri ve irade sahibi varlıklardır. İnsanların birçoğu bu cin varlıkları merak ederek görmek istemişlerdir fakat insanların bu bedensiz varlıkları görmesi oldukça zordur. Bu durum cinler için geçerli değildir elbette, her ne kadar insanlar onlarla iletişim kurmakta zorlansa da bu bedensiz cin varlıklar çok kolay bir şekilde insanlar ile iletişim kurabilirler ve aynı zamanda insanları etkileri altına alabilirler. Dinimizce iblis adı verilen varlık cinlerin soyundan gelir ve şeytan olarak ta isimlendirilir. Bu varlıklar tamamen kötüdür dersek yanılmış oluruz, bu varlıkların aleminde de şeytana tapan ve Müslüman olanlar bulunur. Onlarında tıpkı insanlar gibi bir yaşamları vardır, evlenir ve aynı zamanda çoğalırlar. İnsanlara büyü yolu ile musallat olan cinler olduğu kadar cin çarpması diye bilinen çeşitleri de vardır. İnsanlar bu varlıklardan üstün yaratılmışlardır, ilmi insanlardan öğrenirler. Onlarda gündüz iken biz de gecedir, bunun sebebi ise boyut farkından kaynaklanır. Bizler 3. Boyutu yaşarken onlar 4. Boyutta yaşarlar. Bu yüzden peygamber efendimiz geceleri çocukları dışarı çıkarmayın ve kapıları mutlaka kilitleyin . zira onlar kilitli kapıları açamazlar demiştir. İfrit dediğimiz bu varlık cinlerin en güçlü olanlarıdır ve çok şeytanidir. Onlarla baş etmek oldukça güçtür. Şeytanın tanımlarını taşıyacak kadar kötülükle doludur.

Bu alemde ifritlerin gücünden diğer cinler korkarlar, çok güçlü oldukları için onlara kafa tutacak cinler yoktur. İpe sapa gelmez kuralları önemsemezler. Musallat olduklarında ise ne yaparlarsa yapsınlar musallat olduğu kişiyi bırakmak istemezler. Cinlerden olan şeytani grubu ile baş etmek oldukça zordur. Onlardan kurtulmak isteyen kişilerin alanında iyi bir hocadan yardım almaları şarttır, çünkü onlar bırakmaz istemezler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here