İĞNE BÜYÜSÜ NEDEN YAPILIR

162

Büyülerin tarihinin çok eskiye dayandığını bilmeyen yoktur. Büyüler geçen zaman içerisinde çok çeşitli hale gelmiştir, neredeyse her şey için büyü yapılabilmektedir ve büyülerin yapılış amaçlarına göre malzemelerde de çeşitlilik oldukça fazladır, bunlar büyünün yapılış amacına göre değişkenlik göstermektedir. Kişinin tırnağından tutun da ölü birinin toprağından bile büyüler yapılabilmektedir. Büyüler ya iyi amaçlar için ya da kötü amaçlar ile yapılırlar ve aynı zamanda bu büyüler yapılırken de malzemeler çeşitlidir. İyi niyetler ile yapılan büyüler ak büyü adını alırken kötü amaçlar ile yapılan büyüler kara büyü adını almıştır. Herkesin bildiği üzere büyüler yapılırken cin dediğimiz bedensiz ruhani varlıklardan yardım ve destek alınır. İyi amaçlar ile yapılan büyülerde Müslüman olan cinler kullanılırken kötü amaçlara hizmet eden büyülerde şeytani yani Müslüman olmayan cinler görev alılar.

İğne büyüsü dediğimiz büyüye gelecek olursak eğer, iğne büyüleri iyi amaçlar ile yapılabildiği gibi kötü amaçlar için de yapılabilmektedir. Kötü amaç ile yapılan bir iğne büyüsü ise, sabun ile yapılır, özel bir sabun vardı ve o sabun ile yapılırlar, sabun insan şekline getirilir. İnsan şekline gelen sabunun alnına isim yazılır, özel okumalar yapılır ve bu okumaların ardından insan şeklinde olan sabuna iğneler batlır ve bu iğnelerin batırıldığı yerler özellikle seçilir, kişinin karnına batırılan iğne büyü yapılan kişiye hastalık verecektir. Bunun gibi özel yerler vardır. Bu iğneleme aşaması da bittikten sonra büyü hazırlanmış olur ve bu insan şekline gelen sabun bir kuyuya ve ya akan bir suya bırakılır ve sabun tamamen eriğinde büyü tam olarak etkisini gösterecek ve kişinin bütün hayatı ve sağlığı gitmiş olacak bazen bu kişinin ölümü ile sonuçlanabilecek bir büyüdür.

İyi niyet ile yapılan büyü de ise, çürüğü olmayan bir elma bulunur elmanın sağlam olması çok önemli. Bu elmanın iki tarafına iğneler batırılır ve okumaları yapılır ve bu okumaların ardından elma ıssız bir yerde çürümeye bırakılır ve elma çürüdüğünde eşlerin arasını bozan her şey ortadan kalmış olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here